Sanační omítky (Zlín, Uherské Hradiště, Kroměříž)

Systém pro renovace minerálních omítek v interiéru i exteriéru, k dosažení suchých omítek bez obsahu vlhkosti, zabraňuje výkvětům na povrchu omítky. Vhodný také pro plochy s nižší pevností, jako například u historických budov. Byly vyvinuty jako materiál, jehož aplikace má zabránit vlhkým skvrnám a výkvětům solí na povrchu omítek u starých budov, jež nemají funkční izolaci proti vzlínající vodě.

Princip sanačních omítek:

Voda vzlíná do porézních materiálů, jako jsou zdivo a omítka, na principu kapilární elevace. Vzlínání vody do omítky lze zamezit nebo podstatně snížit zvětšením pórů a zvětšením smáčecího úhlu povrchu pórů. Princip sanačních omítek je založen na výrazném zvýšení pórovitosti omítky pomocí velkých pórů a na hydrofobizaci povrchu pórů. Tímto způsobem se radikálně sníží až zcela potlačí kapilární vzlínavost omítky. Současně se díky vysokému obsahu velkých pórů vytvoří prostor (úložiště), ve kterém mohou soli rozpuštěné ve vzlínající vodě krystalizovat, aniž způsobí destrukci omítky.

Soli rozpuštěné ve vzlínající vodě krystalizují v sanační omítce na rozhraní se zdivem. Povrch omítky zůstává suchý a bez výkvětů.

Takováto vysoce porézní omítka má vysokou propustnost pro vodní páru, kapalnou vodu však nepropouští. V důsledku této skutečnosti se odpařovací zóna posune do nitra omítky, případně až na rozhraní zdivo omítka. Výsledkem je, že omítka zůstává na povrchu suchá, bez výkvětů a nerozpadá se.

Sanační omítky nelze v žádném případě považovat za "odvlhčování zdiva, protože zdivo zůstává i nadále vlhké a zasolené. Sanační omítky neodstraňují příčinu vlhkosti zdiva, ale pouze některé z jejich důsledků. Proto by měly být tyto omítky zásadně součástí celého souboru opatření, která by zamezila nebo alespoň podstatně omezila průnik vody do zdiva.

Postup:

 • Průzkum zdiva
 • Návrh sanačního systému

Kontaktujte nás, rádi Vám předáme naše dlouholeté zkušenosti.

Vnitřní omítky

Úprava povrchů v interiérech, má vliv na další finální zušlechtění, na údržbu a celkový desing interiéru. Omítky lze vybírat dle náročnosti a typu stavby.

 • Vápeno-cementové omítky
 • Sádrové omítky
 • Vápeno-sadrové omítky
 • Stěrky

Vnější omítky - fasády

Náročná povrchová úprava, která odolává vnějším povětrnostním vlivům a výkyvům teplot.

 • Jádrová omítka
 • Jádrová omítka se štukem
 • Jádrová omítka se štukem a šlechtěnou omítkou
 • Jádrová omítka vystužená armovací tkaninou s lepidlem se šlechtěnou omítkou
 • Zateplení fasád

Dekorativní omítky

Pro jedinečné povrchové úpravy interiérových stěn nabízíme širokou škálu barev a textur v souladu s moderními trendy interiérového designu a architektury.

Tepelně izolační omítky

Tepelně izolační omítky patří mezi moderní stavební hmoty, které se používají především pro aplikace ve vnějším prostředí.
Tyto termoizolační omítky tvoří mezistupeň mezi běžnými omítkami a zateplovacím systémem.

Čištění fasád

Pokud Vaši fasádu napadla řasa, mech či plíseň, který tvoří plak, je to známka špatné ochrany Vašeho bydlení. Jako jediná firma dokážeme nabídnout komplexní řešení.

Zaslat poptávku

Bednář stavební firma s.r.o.
Pod Větrníkem 93 Pozlovice
763 26 Luhačovice

IČ:02999196
DIČ: CZ702999196

+420 777 558 999
info@omitkybednar.cz